in

Ucuz Uçak Bileti Bulma Rehberi

Eskiden saatlerce otobüslerde yaptığımız yolculuklar vardı, verilen molalar, bazen bu şekilde 2 güne varan seyahatler… Tabii o zamanlar uçak biletleri pahalı ve lüks sayılırdı 🙂 Şimdi ise en yaygın kullanılan ulaşım araçlarından biri oldu uçak…

Günümüzde uçak bileti fiyatlarının, özellikle erken alındıkları taktirde 39,90 TL’ye kadar düştüğü ve aynı lokasyona giden otobüsten 3 kat ucuz fiyata seyahat edebilme fırsatı bulunabiliyor. Bulunabiliyor da, nasıl?

Bu makalede, yaptığımız seyahatlerde edindiğimiz ucuz uçak bileti bulma deneyimlerini sizlerle paylaşacağız ve kendi kişisel tavsiyelerimizi aktaracağız.

Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Uçak biletinizi ucuza almak için tabii ki erken almanız gerekmektedir. Ancak bu süre ve zaman dilimini neye göre belirlemeniz gerekiyor? Uygun ve ucuz bilet almak için seyahatten ortalama 6 ay önce uçak bileti aramaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde erken bilet alan kişiler, diğer ortalama bilet satın alanların ödediği tutarlara göre %15 kadar daha ucuza bilet almış oluyor. Genelde en ucuz uçak biletleri 5 – 5,5 ay öncesi bulunuyor.

Zaten havayollarının da yaptığını erken satış kampanyalarında ortalama 6 ay sonrası için çok uygun fiyatlar unduğunu görebilirsiniz. Yani ilkbahar sonlarında sonbahar ve kış sezonu için çok ucuza bilet satışı yapılmakta.

[adrotate banner=”5″]

Peki Ucuz Bilet Nereden Alınır?

Bunun için havayolları sitelerini tek tek araştırmak istemezseniz, tümünü topluca sorgulayan uçak bileti arama motorlarını tercih edebilirsiniz. Şimdi dilerseniz bu arama motorlarını sıralayalım;

1- Geziko

geziko

Türkiye’nin yerli olan ve en popüler uçak bileti, hotel ve kiralık araç sorulama motorudur. Genellikle uygun fiyatlı seçenekler ve ucuz biletler bulabileceğiniz Geziko’ya ulaşmak için tıklayın.

 

2- Aerobilet

aerobilet

Son yıllarda oldukça popüler bir uçak bileti arama motoru haline gelen Aerobilet, aynı zamanda otel araması yapmanıza da olanak tanıyor. Uygun fiyatlı sonuçlar veren Aerobilet’i tercih edebilirsiniz.

3- Skyscanner

skyscanner

Dünyanın en popüler uçak bileti arama motoru olan Skyscanner, uzun zamandır ülkemizde de Türkçe dil seçenei ve alan adı uzantısı ile hzmet veriyor. Birçok havayolunu sorgulayabileceğiniz Skyscanner’e ulaşmak için tıklayın.

4- Turna

turna

Geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan Turna, yeni bir uçak bileti arama motoru sitesi. Yayına yeni başlaması nedeniyle çeşitli havaylları ile zaman zaman ucuz bilet kampanyaları düzenliyorlar.

Hangi Dönemde Seyahat Edilmeli?

Haziran ve Ağustos ayları arası yaz dönemi en yoğun uçak bileti satışının olduğu ve insanların tatile çıktığı dönem olduğu için  uçak bileti fiyatlarının en pahalı olduğu dönemlerdir. Ancak ilkbahar sonu ve sonbahar gibi uçuş yapmak isterseniz oldukça uygun uçak bileti bulmanız mümkün. Bu nedenle eğer deniz tatili yapmayı planlamıyorsanız kültür amaçlı seyahatlerinizi İlkbahar ve Sonbahar aylarında gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Yaptığınız fiyat araştırmaları esnasında, ilgili sitelerde fiyat alarmı oluşturmanızı da ayrıca tavsiye ederiz. Böylece ucuz uçak bileti araştırdığınız günlerde herhangi bir sitede herhangi bir fiyat düşüşü olması halinde size mail ile bilgi vereceklerdir. Böylece anlık veya kısa süreli yapılan özel fiyat indirimlerini kaçırmamış olabilirsiniz.

Şimdiden iyi uçuşlar dileriz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vizesiz Ülkeler Avrupa | Balkanlar ve Avrupa Ülkelerine Vizesiz Seyahat

NASA Johnson Space Center Gezi Rehberi