in

Seyahatlerde Bavul Kaybetmemek için 6 İpucu

bavul

Yurt içi ve Yurt dışı yolculuklarda veya uçuşlarda başa gelebilecek en önemli sorunlardan birisi de kayıp bavullardır!

Seyahatlerinizde bavulunuzu kaybetmemek için alabileceğiniz bazı basit ve pratik önlemleri sizler için derledik.

1.Herkesten Farklı Bavul Alın

Klasik, siyah ve şık bir bavul sahibi olmak genel olarak herkesin tercih edebileceği şeydir. İşte bu yüzden herkeste en çok olan  ve karışan/kaybolan bavul çeşitleri de bunlardır.

Farklı Bavullar
Farklı Bavullar

Bu sebeple herkesin kullandığından farklı bir bavul atın almanız veya bu tarz bir kılıf ile kaplamanız daha kolay fark etmenizi ve bavulunuzun diğerlerinden ayrılmasını sağlayacaktır.

2.Mevcut Bavulunuza Renkli Şerit Ekleyin

Mevcut bavullarınız için de fark edilir çözümler arıyorsanız, bu durumda üstte de bahsettiğimiz gibi renkli şeritler kullanmanızı öneririz. Oldukça düşük maliyetli olan bu çözüm ile klasik görünümlü bavulunuza fark edilir ve ayırt edici bir özellik kazandırmış olacaksınız.

Renkli Bavul Şeritleri
Renkli Bavul Şeritleri

Amazon’da, Türkiye’ye gönderimi yapılan bu şeritlerin fiyatlar 3$’dan başlıyor. İncelemek için tıklayın: http://bit.ly/bavul-seritleri

3.Eski Havayolu Uçuş Etiketlerini Kaldırın

Havayolu Uçuş Etiketleri
Havayolu Uçuş Etiketleri

Bavulunuzun üzerinde yer alan ve yapıştırılmış olan eski havayolu uçuş etiketlerini mutlaka kaldırıp atın. Yeni uçuşlarınızda bavulunuzun herhangi bir yerinde eski etiketlerin yer alması ve bavulunuzun havalimanı içi ve uçağa aktarım bantlarında yapacağı transfer yolculuklarında karışıklık olabilmesi veya farklı bir noktaya gitmesinin önüne geçmek için bu önemli bir detaydır.

4.Uçuşa Son Dakikada Bavul Vermeyin

Checkin
Checkin

Uçağın kalkmasına dakikalar kalmışken, son dakikada bagaja bavul vermeyin. Bu bavulun havalimanı içi yolculuğu ve uçağa ulaşım süreci gecikme yaratabilir ve uçağınıza yetişemeyebilir.

5.Bavulunuzun Fotoğraflarını Çekin

Bavul Fotoğrafı
Bavul Fotoğrafı

Üstteki tüm detaylara özen gösterdiğiniz ancak tüm bavullardan farklı o rengarenk bavulunuz yine de kayboldu 🙁 Bu durumda hayali bir şekilde tarif ederek bavulunuzun bulunmasını (biraz zor) beklemek yerine, yolculuk öncesi çekmiş olduğunuz bavulunuzun fotoğrafını göstererek, bulunmasını ve fark edilmesini kolaylaştırabilirsiniz.

6.Renkli Kurdele Bağlayın 🙂

Üstteki önerilerin iç birini gerçekleştiremediniz mi? Zamanınız mı yok, yada bu materyalleri edinemediniz mi? Yolculuk öncesi acil çözüm olarak size önerebileceğimiz son önerimiz de renkli kurdele bağlamanız olacak.

Kurdeleli Bavul
Kurdeleli Bavul

Böylece bavulunuzda en basitinden ayırt edici bir detay bulunacaktır.

Tüm bu tavsiyeler, seyahatlerinizde size kolaylık sağlayacak ve bavul kayıplarını en aza indirecektir. Kayıpsız ve mutlu seyahatler dileklerimizle… 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paris; Aşk ve Işıklar Şehrine Seyahat | Paris Gezilecek Yerler & Paris Turu

Seyahatlerin Vazgeçilmezi: Otobüs Yolculukları