in

Ucuz Otel Araştırma Rehberi

Yurt İçi veya Yurt Dışı seyahatlerinizde, uçak biletinden sonra en önemli maliyet de de konaklamadır. Bu noktada yapacağınız otel seçimi aynı zamanda tatilinizi etkileyecek olan en önemli faktördür. Peki buradaki temel soru nedir; Ucuz, temiz ve konforlu bir otel rezervasyonunu nasıl ve nereden yapabilirim? Bu makaleyi de bir rehber ve bu soruya yanıt niteliğinde olması için hazırlama gereği duyduk.

Türkiye’de bazı kaynaklarda veya bazı otellerin kendi web sitelerinden rezervasyon yaptığınız taktirde maalesef yabancı turistlerin veya rezervasyon firmalarının 2-3 katı fiyatlara konaklama yapabilmektesiniz.

Bu durumu Fethiye tatilimizde fark etmemizin ardından çok uzun zamandır rezervasyonlarımızı otel araştırma motorları, yurt dışı rezervasyon şirketleri aracılığı ile gerçekleştiriyor ve bir çok Türk tatil ve tur şirketinin fiyatından çok daha ucuza konaklama imkanı bulabiliyoruz.

Neyse ki son yıllarda bu yabancı otel araştırma siteleri ülkemizde de daha fazla bilinir olmaya başladı ve bu siteler de Türkçe dil seçeneği sunmaya başlayarak Türk kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı. Bu da mevcut yüksek fiyatlı rezervasyon sitelerinin fiyatlarını aşağıya çekmelerine önayak oldu diyebiliriz.

Ucuz Otel araştırma sitelerini sıralayacak olursak;

Booking
Booking

1 – Booking

Dünyanın en büyük otel rezervasyon servislerinden birisi olan Booking, son yıllarda Türkiye’de de giderek artan bir kullanıcı kitlesi mevcut. Genel olarak uygun fiyatlar sunması ile birlikte çok fazla sayıda otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz. Üstelik Türkçe dil seçeneği de mevcut.

Hotels
Hotels

2 – Hotels

Booking üzerinden otel araştırması yaparken, belirlediğiniz alternatifleri buradan da araştırırsanız zaman zaman daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Hotels, ayrıca belirlediği otellerde yapacağınız konaklamalar için gece puan hediye ediyor ve her 10 gece konaklamaya 1 gece ücretsiz konaklama kazandırıyor.

Trivago
Trivago

3 – Trivago

Son dönemde oldukça popüler olan Trivago, ülkemizde de yayınlamaya başladığı reklamlarla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Popüler bir çok otel rezervasyon sitesi üzerinden topluca sorgulama ve en iyi fiyatı bulmanıza yarayan bu arama motorunu denemelisiniz.

Üstteki 3 alternatif en bilinen ve uygun fiyatlı sonuç veren servisler olarak öne çıkıyor. Seyahatiniz öncesi bu servisler üzerinden yapacağınız detaylı bir araştırma ile oldukça uygun fiyatlara konaklama çözümleri bulabilirsiniz. Özellikle yurt dışı konaklama seçeneklerinin de oldukça uygun olduğunu belirtmek isteriz.

Bu alternatifler dışında sizin de önerdiğiniz, uygun fiyatlı rezervasyon gerçekleştirdiğiniz servisler mevcut ise, alt kısımdan yorum olarak bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız 🙂

Uygun ve konforlu konaklamalar diliyoruz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amerika Vizesi Nasıl Alınır? | ABD Vize Randevu & Amerikan Konsolosluğu

Roma Gezilecek Yerler | 2.800 Yıllık Krallıklar Başkentine Seyahat