in ,

Garda Gölü ve Huzur Dolu Sirmione Kasabası Gezi Notları

sirmione - garda gölu

Garda Gölü gezi notları yazımızda, İtalya’nın en büyük gölü olan garda gölüne nasıl gidilir, nereler gezilir ve sirmione gezilecek yerler hakkında sizin için bir rehber hazırladık.

Tüm seyahatlerimizde olduğu gibi bu seyahatimizde de yine çıkış noktamız Milano oldu. Milano Centrale’den sabah erkenden yola çıkarak ortalama 1 saatte Sirmione’ye ulaştık. İtalya’nın en büyük gölü olan Garda’da birçok farklı türde tatlı su balığı yetişiyor. İtalya’nın diğer göl kenarındaki şehirlerinde olduğu gibi burada da yeşillik, sessizlik, huzur, lüks yatlar ve villalar bizi karşıladı 🙂

Sirmione

Dar sokakları, çiçeklerle bezeli evleri ve birbirinden lezzetli italyan yemeklerini deneyebileceğiniz çeşitli mekanların sizi beklediği şehirde, yemek yemek ve şarap içmek oldukça uygun maliyetli. Tabii bir de muhteşem italyan dondurmasını bir de burada denemeniz gerekli.

Sirmione Şehri ve Garda Gölüne Nasıl Gidilir?

Milano, Verona veya Venedik’ten tren ile ortalama 50 dakikalık hızlı bir yolcuuluk sonrası bu renkli ve huzurlu şehre ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatları kişi başı 9,90€‘dan başlıyor ve tren tipine göre yolculuk süresi de yarım saat kadar değişkenlik gösterebiliyor.

Tren biletlerini www.trenitalia.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Sirmione

Peki bu güzel ve şirin kasabada nereleri gezebilir, neler yapabilirsiniz?

1- Scaliger Kalesi

Scaliger Kalesi

Etrafı tamamen sularla çevrili olan Scaliger Kalesi, 13.yy’da inşa edilmiş ve günümüze kadar oldukça iyi bir şekilde korunarak gelmiş. Kale, stratejik ve coğrafi konumu sayesinde on altıncı yüzyıla kadar sınır karakolu olarak kullanılmış ve egemen soylular için önemli bir savunma noktası olmuş.

2- Santa Maria Maggiore Bazilikası

Santa Maria Maggiore

Tamamen yerli halkın bağışları ile tam 20 yılda inşa edilen bazilika, 1787 yılında tamamlanmış. İçerisinde, çeşitli renklerde mermerlerden yapılmış olan taban kaplaması ve 18. yüzyılın ilk yarısından itibaren barok tarzda ince işçiliği olan beş sunak bulunuyor.

3- Sant’Anna della Rocca Kilisesi

Sant’Anna della Rocca

Bir zamanlar Madonna del Ponte ismi ile anılan kilise, askeri garnizon için 13.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş. Ayrıca 16. yüzyıla ait fresklerin kalıntılarının içinde yer alır ve sunağın üzerinde on dördüncü yüzyıldan kalma bir fresk parçası vardır.

4- Jamaica Beach

Jamaica Beach

Garda gölünün en etkileyici plajlarından biri olan Jamaica Beach, sirmione kasabasının en uç noktasında yer alıyor. Suyu yüzmek için çok temiz ve uygun olan Garda gölünü yaz aylarında ziyaret etmeniz halinde sıcak kayalara uzanarak güneşlenme ve yüzme tecrübesini yaşayabilirsiniz 🙂

Garda gölünde ayrıca çıplaklar için özel bir plaj bulunur ve bazı bölgelerde volkanik faaliyetler nedeniyle sudan kabarcıklar çıktığını gözlemleyebilirsiniz.

5- Grotto di Catullo

Grotto di Catullo

Grotte di Catullo arkeolojik kalıntılar alanı olağanüstü bir konumda, Sirmione yarımadasının en ucunda yer alır. 2 hektarlık bir alanı kaplayan kalıntılar, 1500’den fazla bitkiden oluşan tarihi bir zeytinlik ile çevrilidir.

# Sirmione’de Nerede Kalınır?

Bu huzur dolu renkli kasabada çok uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. Sizin için altta listelediğimiz özel fırsatları incelemeyi ihmal etmeyin;

[adrotate banner=”21″]

Bu renkli şehri bizim gibi günübirlik ziyaret ederek mis kokulu tertemiz havayı ciğerlerinize çekebilir, göl kenarında bisiklet sürebilir, harika manzaraya karşı şarabınızı yudumlayabilir ve huzurla dolabilirsiniz.

Ayrıca buradan ayrılmadan önce zeytinyağı ve şarap almayı da unutmayın.

Sevgiler, şimdiden keyifli gezmeler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vizesiz Gidilen Ülkeler | Vize İstemeyen Ülkeler, 102 Ülke – 2018 Listesi

Pasaportsuz Gidilen Ülkeler ve Şehirler Listesi – 2019 | Kimlikle Yurt Dışı