in , ,

Airbnb Nedir, Nasıl Kullanılır, Güvenli Mi? | Hediye 179 TL

Seyahatlerdeki en önemli maliyet kalemlerinden biri de konaklamadır. Gezileriniz sırasında gittiğiniz şehrin ekonomik durumuna ve yapısına göre değişen fiyatlarda konaklama maliyeti oluşur.

Sırt çantalı gezginler bu maliyetleri düşürmek için genellikle Hostel veya pansiyon gibi alternatifleri tercih ederler. Böylece konaklama ve ulaşım gibi konularda minimum bütçe kullanarak seyahat ederler.

Airbnb

Bu makalede, son yıllarda giderek daha fazla tercih edilmeye başlayan ve bizim de zaman zaman kullandığımız, seyahatler sırasında yerel kültürü tanımaya imkan veren ve konaklama maliyetlerini önemli ölçüde düşüren bir platform olan Airbnb’den bahsedeceğiz.

Airbnb Nedir?

Seyahatlerde konaklama maliyetlerini düşürmek isyenler, yerel insanların evinde bir oda kiralayarak konaklamak ve yaşam tarzını, kültürü deneyimlemek isteyenlerin tercih ettiği bir konaklama yöntemidir.

Airbnb

Airbnb, evini yada evinin bir odasını kiralayan ev sahipleri ile gittiği yerde yerel insanların evinde uygun fiyatlı konaklamak isteyen gezginleri buluşturan bir platform.

Airbnb Nasıl Kullanılır?

Airbnb üzerinde, 190 ülkeden 34.000’i aşkın şehirdeki ev sahipleri kiralık ev ve odalarını paylaşıyor. Rezervasyon yapabilmek için öncelikle Airbnb’ye üye olmanız gerekiyor.

Site üzerinden gideceğiniz şehri ve tarihleri girmeniz yeterli. Arama sonucunda listelenen onlarca/yüzlerce alternatif arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Kalacağınız yeri belirledikten sonra rezervasyon yapmanın birkaç yolu var. Bazı ev sahipleri bir rezervasyonu onaylamadan önce misafiri tanımak isterken, bazıları ise Airbnb’nin Anında Rezervasyon özelliğini kullanarak rezervasyon talebinize anında onay verirler.

Onay gerektiren rezervasyonlar da genellikle 24 saat içerisinde olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanır.

Bu aşamadan sonra artık size gideceğiniz şehir ile ilgili gezi planı yapmak kalır.

Airbnb Güvenli Mi?

Oldukça güvenli denebilir. Çünkü sitedeki ev sahipleri bir çok doğrulama adımından geçiyor ve kimlik bilgileri de dahil olmak üzere çok sahıda bilgiyi sisteme kaydediyorlar.

Airbnb

Ayrıca Airbnb, ev sahipleri için eşya hasar sigortası da yapıyor. Bu da ev sahiplerini koruyan özellikleerinden birisi olarak öne çıkıyor.

Ödeme Nasıl Yapılıyor?

Airbnb üzerinden gerçkeleştirilen tüm rezervasyonların ücreti rezervasyon sırasında peşin olarak kredi kartı ile ödenir. Bu aşamada, hesabınızda mevcut krediniz varsa onu da kullanarak tutardan düşebilirsiniz.

Rezervasyonun ev sahibi tarafından iptal edilmesi durumunda, ödediğiniz ücret, herhangi bir kesinti yapılmaksızın kredi kartınıza aynen iade ediliyor.

Rezervasyon Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Beğendiğiniz ve kiralamayı düşündüğünüz oda yada ev ile ilgili önceden eklenmiş yorumları mutlaka inceleyin.
  • Eve giriş (Check-in) ve çıkış (check-out) saatlerine bakmayı unutmayın. Bazı evlere giriş akşamüstü 16:00’dan sonra olabiliyor. Bu durumda gittiğiniz ülke ve şehirde akşama kadar eşyanızla birlikte oyalanmanız gerekebilir.
  • Evdeki imkanları dikkatli inceleyin. (Yatak tipi, mutfak, banyo ve oda özellikleri)
  • Kuralları mutlaka okuyun; (evcil hayvan var mı, internet var mı, sigara içiliyor mu vb.)
  • Evin konumunu Google Street View ile incelemenizde fayda var. Bu sayede bulunduğu mahalle, etrafındaki yapılar ve çevrenin genel görü,ntüsünü değerlendirme şansınız olacaktır.

Airbnb İndirim Kuponu Var Mı?

Airbnb ile ilk seyahatinizde yapacağınız rezervasyonlarda kullanabileceğiniz 179 TL kredi bizden size hediye 🙂 Anında hesabınıza tanımlanan kredinizi, rezervasyon yaparken nakit para gibi kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pratik ve Kullanışlı Seyahat Uygulamaları | Ücretsiz En İyi 10 Uygulama

Brüksel Gezilecek Yerler | Avrupa’nın ve Belçika’nın Başkenti Brüksel