in

Seyahat ederken takılarınızı taşımanın pratik yolları

Seyahat ederken takılarınıza nasıl bakmanız gerektiğine dair beş ipucunu paylaşıyoruz.

Baz insanlar seyahatlerde her şeyi bavuluna tıkıyor ve ne kadar şişkin olursa olsun onu sıkıştırmaya çalışıyor.

Bazı insanlarsa, her şeyi düzgünce katlamayı, hepsini sıkıca paketlemeyi ve her bir alanı akıllıca kullanmayı seçiyor. İşte bu son yolcu tipi size benziyorsa, seyahatlerinizde takılarınızı nasıl paketleyeceğinize dair bu akıllı ipuçlarına bayılacaksınız.

Çoğumuz takıları paketlemenin en iyi yollarını bilmiyoruz. Bu nedenle kolyeler karışabilir, küpe modelleri yanlış yere takılabilir ve bileklikler zarar görebilir. Seyahat ederken takılarınıza nasıl bakmanız gerektiğine dair beş ipucunu paylaşıyoruz.

1- Kolyeler

Seyahat ederken kolyeleri paketlemek için pipet harika bir çözümdür. Kolyenin bir ucunu pipetten geçirip tokasını kapatarak kolyelerinizin dolaşmasını önleyebilirsiniz.

Pipet ile kolye taşımak çok pratiktir.

Kolyelerinizi bir diş fırçası kutusu veya gözlük kutusu içinde düzenleyerek bir arada tutabilirsiniz. Çizilmeleri önlemek için daha büyük kolyeler plastik torbalara yerleştirilmelidir.

2- Küpe Modelleri

Özellikle seyahat ederken küpeler sıklıkla kaybolur. Bunun olmasını önlemek için bir kartvizit veya kartpostal kullanın ve hepsini tek bir yerde tutmak için küpelerinizi bu kartlara delikler açarak takın. Ardından bunları plastik bir torbaya koyun. Ek koruma için küpeleri torbaya koymadan önce koymadan önce bir kağıt havluya veya kağıt mendile sarabilirsiniz.

Küçük değerli eşyalarınızı taşımak için bir hap kutusu da kullanabilirsiniz. Yüzükler, küpe modelleri, broşlar, iğneler ve diğer küçük eşyalar için hap kutuları harikadırlar.

Ekstra bir bonus olarak, takılarınızı haftanın gününe göre, giymek istediğiniz zaman için düzenleyebilirsiniz. 

Hap kutusu

Hap kutusunu streç filme sarmanız daha gücenli olacaktır. Çünkü hap kutularının kapakları yolculuk sırasında açılabilir ve içindekiler dökülebilir. 

3- Seyahatte Takı Temizliği

Takılarınızı tatilde temizlemek zor olabilir. Özellikle güneş kremi sürdüğünüzde veya hava koşullarına maruz kaldığınızda temizlik yapmanız gerekebilir. 

Seyahatte takı temizliği

Sadece diş macunu ve yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanarak takılarınızı ve küpe çeşitleri nazikçe ovalayarak temizleyebilirsiniz. Macundaki granüller sihir gibi çalışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burgaz | Bembeyaz Sahilleri ile Keyifli Bir Tatil Kasabası

Bulgaristan’da hangi mobil internet alınır? | Bulgaristan İnternet Fiyatları