in

Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri | 8 Farklı Kayak Tatili Alternatifi

kayak merkezleri

İçerisinde bulunduğumuz kış ayları ile birlikte en çok tercih edilen ve en zevkli aktivitelerden biri olan kayak için tercih edebileceğiniz Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri listesini sizler için hazırladık.

Ülkemizin batısından doğusuna, kayak için bir çok alternatif seçenek bulunuyor. Sizin için hangisi daha yakın ve uygunsa o kayak merkezini seçebilir, bir hafta sonu eğlenceli bir kar tatili planlayabilirsiniz 🙂

Şimdi lafı fazla uzatmadan hemen kayak merkezleri listesine geçelim;

İçerik Başlıkları Dizini - Kısayol Erişim Linkleri

Uludağ

Uludağ, Bursa

Konumu itibariyle de ülkemizdeki en popüler kayak merkezlerinden biri olan Uludağ, İstanbul'a yakın olması ve kolay ulaşılabilir olması ile uzun yıllardır kış tatili için öncelikli adres.

2.500 metrelik zirvesi ve sahip olduğu çok sayıda pist ile zengin kayak seçenekleri sunuyor. Öyle ki helikopterli kayak yapmak bile mümkün.

Uludağ'da en uygun konaklama fırsatları ve 130 TL kazanma fırsatı için tıklayın.

Sarıkamış

Sarıkamış, Kars

Son yıllarda özellikle kış aylarında Doğu Ekspresine artan ilgi ile birlikte Kars'ta bulunan Sarıkamış kayak merkezinin popüleritesi de giderek arttı. Cıbıltepe ve Süphan Dağı arasında bulunan kayak merkezi Aralık - Nisan ayları arasında kayak yapmaya müsait.

Üstelik ziyaretçilerine bir çok seçenek sunan kayak merkesinde kayakla safari ve kızaklı geziler yapmak da mümkün.

Sarıkamış'ta en uygun konaklama fırsatları ve 130 TL kazanma fırsatı için tıklayın.

Palandöken

Palandöken, Erzurum

Türkiye'nin en büyük kayak pistinin yer aldığı Palandöken, Erzurum'da bulunuyor. 3.100 metre yükseliğindeki kayak pistine otobüs veya taksi ile ulaşmanız mümkün.

2011 yılında Palandöken Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan ve toz kar özelliği ile ünlü olan Palandöken, amatör ve profesyonel herkes tarafından tercih edilen bir kayak merkezi. 

Palandöken'de en uygun konaklama fırsatları ve 130 TL kazanma fırsatı için tıklayın.

Kartalkaya

Kartalkaya, Bolu

İstanbul'a bir diğer seçenek de Bolu'da bulunan Kartalkaya kayak merkezi. 1.400 metreyi bulan pist uzunluğu ve snorboard için uygun ortamı ile heyecan dolu bir kayak deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kayak pistinin yanı sıra muhteşem manzarası ile de dikkat çeken Kartalkaya'da kar kalınlığı sezonda ortalama 3 metreyi buluyor.

Kartalkaya'da en uygun konaklama fırsatları ve 130 TL kazanma fırsatı için tıklayın.

Erciyes

Erciyes, Kayseri

Kayseri'de bulunan Erciyes dağındaki kayak merkezi, geniş pistleri ile ziyaretçilerine güzel bir kayak deneyimi sunuyor. 

Ortalama kar kalınlığının sezonda 2 metreyi bulunduğu kayak merkezi, üstte sıraladığımız kayak merkezlerine göre daha sakin bir yapıda ve bu da acemi kayakçılar için de bir avantaj olarak öne çıkıyor.

Ersiyes'te en uygun konaklama fırsatları ve 130 TL kazanma fırsatı için tıklayın.

Kartepe

Kartepe, Kocaeli

İstanbul'a sadece 1 saat mesafede yer alan ve Türkiye'nin en yeni kayak pistlerinden biri olan Kartepe Kocaeli'de bulunuyor. Harika sapanca gölü manzarası ve 1.600 metrelik zirvesi ile marmara'nın 3. en yüksek noktası.

Tabii ki kar kalınlığı az olduğu için kayak sezonu burada kısa sürüyor ancak Marmara bölgesinde ve yakın bir yerde kayak yapmak isterseniz kesinlikle değerlendirilebilir.

Güneykaya

Güneykaya, Ağrı

Ağrı'da bulunan Güneykaya kayak merkezi, 1.600 metreyi bulan zirvesi ve ortalama 2 metre kar kalınlığı ile kayak için ideal bir ortam sunuyor.

Diğer alternatiflerine göre daha zorlu bir piste sahip olan kayak merkezine, ayrıca sahip olduğu arazi yapısı bakımından dağcılar da ilgi gösteriyor. Kayak merkezi ise Ağzı il merkezine sadece 45 km mesafede yer alıyor.

Ağrı'da en uygun konaklama fırsatları ve 130 TL kazanma fırsatı için tıklayın.

Ilgaz

Ilgaz, Kastamonu

Kastamonu'daki Ilgaz dağında yer alan bu kayak merkezi, 2.000 metreyi bulan pistleri ve 2.800 metreyi bulan yüksekliği ile oldukça popüler bir bölge.

Ilgaz milli parkı içerisinde yer alan kayak merkezi, gece kayak yapma imkanı da sunuyor. Snowboard sporu ile ilgilenenler için harika bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Kastamonu'da en uygun konaklama fırsatları ve 130 TL kazanma fırsatı için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İtalya’da Ne Yenir? | İtalyan Yemekleri ve İtalyan Mutfağı Lezzetleri

İstanbul Yeni Havalimanı | Yeni Havalimanı Nerede ve Nasıl Gidilir?